Rozpocznij dzień jedząc pyszne śniadanie i rozwijając
swoje umiejętności
w ramach krótkich, konkretnych
prezentacji technicznych

4 grudnia (wtorek), 8:30-11:00

Najbliższa edycja: Technologie Data Science

Zarejestruj się

Spotkanie jest bezpłatne (w tym jedzenie i napoje). Liczba miejsc ograniczona.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji

Nasz meetup powstał z myślą o wymianie doświadczeń i przekazaniu wiedzy w krótkiej, przystępnej formie. Bez zobowiązań, na luzie i z pysznym poczęstunkiem :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwijaj się:

wystąpienia na poziomie średnim i zaawansowanym o case studies, doświadczeniach i najnowszych trendach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Poznaj doświadczenia prelegentów:

Architektów Asseco i/lub Partnerów ze społeczności IT / środowisk akademickich.

...ale pomyśleliśmy też o innych elementach uprzyjemniających spotkanie:

Zjedz pyszne śniadanie:

najważniejszy posiłek dnia! Jesteś vege? Pamiętaliśmy również o Tobie.

Networking:

poznaj inne osoby z tej samej branży,
z tego samego miasta.

Weź udział w konkursie
z nagrodami:

do wygrania atrakcyjne nagrody

Dojedź wygodnie:

lokalizacja w centrum

4 grudnia częstujemy śniadaniem osoby zainteresowane technologiami data science. Jeśli na co dzień zajmujesz się tym obszarem, przyjdź i przekonaj się, że kawa smakuje lepiej w dobrym towarzystwie

Agenda (4 grudnia, wtorek)

Tematyka przewodnia: Data Science / Data Processing8.30 - 9.00

Rejestracja uczestników i networking w trakcie bufetu śniadaniowego

9.00 - 9.05

Przywitanie uczestników  // Justyna Kowalska, Michał Bijata

9.05 - 9.30

Context Awareness - wrażliwość na kontekst w inteligentnych urządzeniach i aplikacjach

Context Awareness jest wymieniany przez Gartnera jako jedna z najbardziej przełomowych technologii we współczesnym IT, przynosząca rewolucję w interakcji człowieka z systemem. Czym jest kontekst? Kiedy o systemie możemy powiedzieć "context aware", czyli, że działa w sposób wrażliwy na kontekst? Co oznaczają pojęcia "ubiquitous computing" lub "ambient assisted living" i w jaki sposób Asseco przygotowuje się do ich realizacji.

Krzysztof Gumplowicz

Starszy Architekt

Od ponad 10 lat związany z branżą Telco. Obecnie pracuje na stanowisku Starszego Architekta w Pionie Telekomunikacji i Mediów. Na co dzień, wraz z kolegami z zespołu, realizuje projekt Avagat, którego celem jest opracowanie pierwszego na świecie prototypu systemu, który będzie wykorzystywał zaawansowane mechanizmy uczące się do przetwarzania kontekstu. Interesuje się sztuczną inteligencją, IoT oraz blockchainem, a w wolny czasie lubi z aparatem ruszyć w daleką podróż.

9.30 - 9.55

Dzień z życia Shiny developera - jak w prosty sposób tworzyć zaawansowane aplikacje w R

Praca Data Scientista to nie tylko przygotowywanie danych i tworzenie modeli, ale także wizualizacja. Podczas prezentacji powiem czym jest Shiny i jak w szbki i przyjemny sposób stworzyć zaawansowane aplikacje w R. Opowiem także o tym jak w Appsilon staramy się rozwijać Shiny i pomagać społeczności użytkowników.

Michał Maj

Data Scientist, Shiny Developer

Na co dzień pracuje jako Data Scientist i Shiny Developer w Appsilon Data Science, gdzie zajmuje się szeroko pojętą analizą dannych, tworzeniem zaawansowanych modeli machine i deep learningowych oraz wizualizacją. Poprzednio pracował jako Data Analyst w Wirtualnej Polsce gdzie odpowiadał głównie za tworzzenie modeli scoringowych dla reklam internetowych. Hobbystycznie pływa, biega i programuje w R. Jest także współorganizatorem i czestym prelegentem Trójmiejskich Spotkań Entuzjastów R.  

9.55 - 10.05

Przerwa

10.05 - 10.30

Interfejs Excel ->Aplikacja bazodanowa – możliwości integracji produktów Microsoft z innymi rozwiązaniami

Prezentacja przedstawi metody oraz techniki integracji aplikacji desktopowej z produktami MS Office przy wykorzystaniu m.in. technologii WCF oraz VSTO. Dodatkowo kilka słów o zasadności stosowania takich rozwiązań oraz o tym, z jakimi wyzwaniami musieliśmy się zmierzyć aby osiągnąć zamierzony cel.

Piotr Nierebiński

Programista

Programista w zespole Pionu Rynku Kapitałowego. Na co dzień pracuje w technologiach C++, C#/.NET, SQL. Odpowiada za rozwój i utrzymanie oprogramowania Asset i Wealth Management tworzonego dla jednego z największych banków w Polsce. Specjalista GIT. Prywatnie zapalony motocyklista, pasjonat IoT.

10.30 - 10.55

Wykorzystanie Technologii Fast Data w przetwarzaniu danych sensorycznych.

Dane sensoryczne z urządzeń takich jak akcelerometry lub fotosensory to często dane o krótkim czasie ważności - rzędu sekund lub milisekund. Ich przetwarzanie przy użyciu standardowych technik Big Data i batch processingu często nie zdają egzaminu. Prezentacja będzie omówieniem wykorzystania frameworku Apache Flink do przetwarzania danych sensorycznych w czasie rzeczywistym, a także tego jakie informacje można dzięki nim uzyskać.

Dominik Wosiński

Starszy Programista

Programista Java/Scala z zamiłowaniem do bezpieczeństwa. Od kilku lat pracuje przy przetwarzaniu strumieniowym danych z wielu źródeł. Na co dzień rozwija się w zakresie Machine/Deep Learning oraz głęboko wierzy w oprogramowanie open source. Prywatnie, pasjonat nowych technologii, dobrej książki oraz podróży w dalekie zakątki Ziemi.   

10.55 - 11:30

Networking (uczestnictwo opcjonalne)

Zarejestruj się

Spotykamy się w centrum Gdańska,
w przestrzeni Sztuka Wyboru

Termin i godziny spotkania:

4 grudnia (wtorek),
od 8:30 do 11:00

Dojazd:

SKM: Gdańsk Wrzeszcz
Tramwaje: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12
Autobusy: 110, 116, 122, 126, 127, 136, 149, 157, 158, 199, 227, 249, 258, 315

Miejsce spotkania:

Sztuka Wyboru
(Kompleks "Garnizon")
ul. Słowackiego 19,
80-257 Gdańsk

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas poprzednich edycji

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (włączając w to jedzenie i napoje), a liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Wydarzenie adresowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i wszystkich zainteresowanych obszarem tematycznym meetupu. Z racji tego, że wystąpienia będą na średniozaawansowanym lub zaawansowanym, wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość zagadnień z obszaru przetwarzania / wizualizacji / integracji danych, tworzenia aplikacji w R, sztucznej inteligencji.


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Administratorem danych osobowych, przesyłanych za pomocą formularza, jest Asseco Poland S.A, z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów.
Zebrane dane są udostępniane podmiotom organizującym wydarzenie TechBreakfast by Asseco w imieniu Asseco Poland S.A. oraz podmiotom wspomagającym procesy rekrutacji, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o prowadzonch procesach rekrutacji przez Asseco Poland S.A.
Każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie za pomocą powyższego formularza, posiada prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i żądania usunięcia., wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Dane będą przetwarzane odpowiednio do czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco albo przez 12 miesięcy od czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A..
Obowiązująca w Asseco Poland S.A. Polityka prywatności dostępna jest pod adresem https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci/
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie

Organizatorzy

Partnerzy spotkania

Patroni medialni