Zrób sobie przerwę w zajęciach
– zjedz pyszny posiłek i przy okazji rozwiń
swoje umiejętności
w ramach krótkich
i konkretnych prezentacji technicznych

30 października (środa), 14:30-16:30

Najbliższa edycja: Frontend, Java, .NET, SysOps / DevOps

Zarejestruj się

Spotkanie jest bezpłatne (w tym jedzenie i napoje). Liczba miejsc ograniczona.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji

Nasz meetup powstał z myślą o wymianie doświadczeń i przekazaniu wiedzy w krótkiej, przystępnej formie. Bez zobowiązań, na luzie i z pysznym poczęstunkiem :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwijaj się:

wystąpienia na poziomie średnim i zaawansowanym o case studies, doświadczeniach i najnowszych trendach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Poznaj doświadczenia prelegentów:

Architektów Asseco i/lub Partnerów ze społeczności IT / środowisk akademickich.

...ale pomyśleliśmy też o innych elementach uprzyjemniających spotkanie:

Zjedz pyszny posiłek:

Zdobądź energię na resztę dnia!
Jesteś vege? Pamiętaliśmy również o Tobie.

Networking:

poznaj inne osoby z tej samej branży,
z tego samego miasta.

Weź udział w konkursie
z nagrodami:

do wygrania atrakcyjne nagrody

Dojedź wygodnie:

lokalizacja w centrum

30 października częstujemy (późnym) śniadaniem osoby zainteresowane frontendem, językami Java i .NET oraz zagadnieniami SysOps i DevOps. Jeśli na co dzień zajmujesz się tym obszarem, przyjdź i przekonaj się, że posiłek smakuje lepiej w dobrym towarzystwie

Agenda (30 października, środa)

Tematyka przewodnia: Frontend, Java, .NET, SysOps / DevOps14.15 - 14.30

Rejestracja uczestników

14.30 - 14.35

Powitanie

14.35 - 15.00

Asynchroniczność w Angularze – jak ją ugryźć?

W nowoczesnych i rozbudowanych aplikacjach zdarza się, że dane z serwera przychodzą w innej kolejności niż zostały wołane, ot taka magiczna asynchroniczność. Jak sobie z tym poradzić, żeby móc użyć ich na widoku aplikacji i jednocześnie nie zostać okrzyczanym przez Angulara?

Paulina Schoenfeld

Full Stack Developer @ Asseco

Full Stack Developer, za czasów studiów sceptycznie nastawiona do programowania, aktualnie fanka Angulara i frontendu, który okazał się być naprawdę fajną i satysfakcjonującą zabawą. W wolnych chwilach uczy się języków, ogrywa znajomych w planszówki i fika sobie na trampolinach.

15.00 - 15.30

Odczyt i przetwarzanie dokumentów XML w języku Java

Dokumenty XML są jedną z najczęściej wykorzystywanych form prezentowania ustrukturalizowanych danych. Wiele języków programowania zapewnia rozwiązania, które pozwalają w wygodny sposób odczytywać i przetwarzać takie dane. W prezentacji postaramy się ustalić, jakich narzędzi w tym zakresie dostarcza Java i jak można je wykorzystać.

Michał Karmelita

Programista Java @ Asseco

Z wykształcenia prawnik i informatyk. Zawodowo i z zamiłowania programista Java. W wolnym czasie stara się oddawać przyjemnościom i unikać przykrości. Zapalony podróżnik.

15.30 - 16.00

Co słonie wiedzą o wielkich danych ? – czyli Hadoop oczami programisty .NET

Termin Big Data jest relatywnie nowy ale temat zbierania danych i przechowywania dużych zbiorów już nie. Podczas spotkania postaramy się przybliżyć platformę Apache Hadoop . Jest to jedno z pierwszych rozwiązań , które w sposób kompleksowy umożliwia zajmowanie się tą tematyką. Co z tym wszystkim mają wspólnego słonie ? Przyjdź i przekonaj się słuchając mojej prezentacji.

Remigiusz Mrozek

Programista .NET oraz Java @ Asseco

Programista .NET oraz Java z 16 letnim już stażem. Obecnie pracuje na stanowisku Starszy Inżynier Oprogramowania w Asseco w dziale zajmującym się pisaniem systemów bilingowych dla energetyki. W chwilach wolnych skupia się na rozwiązaniach związanych z Big Data oraz Machine Learning.

16.00 - 16.30

Implementacja Db2 HADR / TSA w środowisku RedHat

Z wystąpienia zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat zagadnień związanych z projektowaniem architektury systemu informatycznego, w szczególności: zarządzania kosztami, usprawnień infrastruktury, zapewnienia replikacji baz danych oraz zapewnienia rozwiązań wysokiej dostępności w przypadku częściowych jak i całkowitej awarii systemu w oparciu o oprogramowanie RedHat, motor bazy danych Db2 11 oraz system zarządzający Tivoli System Automation.

Tomasz Kraszucki

Ekspert ds. technologii @ Asseco

Ekspert ds. technologii w Asseco. W trakcie swojej wieloletniej kariery zajmował się głównie bazami danych koncentrując się na zagadnieniach administracji i konfiguracji. Ostatnie lata zajmował się Db2 for z/OS. Aktualnie obszar jego zainteresowań obejmuje również Db2 for LUW. Współpracował z wieloma klientami w Polsce w zakresie wsparcia administracji i utrzymania środowisk IT.

Zarejestruj się

Spotykamy się na Politechnice Gdańskiej

Termin i godziny spotkania:

30 października (środa),
od 14:30 do 16:30

Miejsce spotkania:

Audytorium 1/L NE, budynek B
Politechnika Gdańska,
Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki,
ul. Gabriela Narutowicza 11/12,
80-980 Gdańsk

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas poprzednich edycji

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (włączając w to jedzenie i napoje), a liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Wydarzenie adresowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i wszystkich zainteresowanych obszarem tematycznym meetupu. Z racji tego, że wystąpienia będą na średniozaawansowanym lub zaawansowanym poziomie, wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość zagadnień z obszaru architektury oprogramowania, .NET, PowerBI lub frontendu.


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Administratorem danych osobowych, przesyłanych za pomocą formularza, jest Asseco Poland S.A, z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów.
Zebrane dane są udostępniane podmiotom organizującym wydarzenie TechBreakfast by Asseco w imieniu Asseco Poland S.A. oraz podmiotom wspomagającym procesy rekrutacji, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o prowadzonch procesach rekrutacji przez Asseco Poland S.A.
Każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie za pomocą powyższego formularza, posiada prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i żądania usunięcia., wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Dane będą przetwarzane odpowiednio do czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco albo przez 12 miesięcy od czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A..
Obowiązująca w Asseco Poland S.A. Polityka prywatności dostępna jest pod adresem https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci/
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie

Organizatorzy

Partnerzy spotkania

Patroni medialni