Spotkanie jest bezpłatne (w tym jedzenie i napoje). Liczba miejsc ograniczona.
Nasz meetup powstał z myślą o wymianie doświadczeń i przekazaniu wiedzy w krótkiej, przystępnej formie. Bez zobowiązań, na luzie i z pysznym poczęstunkiem :)
TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:
wystąpienia na poziomie średnim i zaawansowanym o case studies, doświadczeniach i najnowszych trendach
25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów
Architektów Asseco i/lub Partnerów ze społeczności IT / środowisk akademickich.
...ale pomyśleliśmy też o innych elementach uprzyjemniających spotkanie:
najważniejszy posiłek dnia! Jesteś vege? Pamiętaliśmy również o Tobie.
poznaj inne osoby z tej samej branży,
z tego samego miasta.
do wygrania atrakcyjne nagrody
lokalizacja w centrum
Agenda (2 lipca, wtorek)
Tematyka przewodnia: Rozwój i architektura oprogramowania (stack Microsoft)
"Napisz raz, uruchom wszędzie" wydaje się być mantrą, która znajduje w dzisiejszych czasach duże uznanie wśród twórców aplikacji. Zmniejsza to potrzebę pisania przez programistów wielu linii zbędnego kodu. .NET Core framework, typu open source, oferowany przez Microsoft, jest narzędziem umożliwiającym tworzenie aplikacji, które będą działać na systemach Windows, Linux i macOS. Jest zdolny do uruchamiania aplikacji na urządzeniach, w chmurze lub w IoT. Obsługuje cztery wieloplatformowe scenariusze: aplikacje ASP.NET Core Web, aplikacje wiersza poleceń, biblioteki oraz Web API. Poznaj nasze doświadczenia względem tych założeń.
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, zainteresowanie programowaniem zaczął wykazywać już w wieku 16 lat. W Asseco Poland pracuje od dwóch lat na stanowisku .NET Developer. Obecnie realizuje projekty dla Ministerstwa Sprawiedliwości wykorzystując technologie .NET i narzędzia firmy Microsoft. Jest głodny wiedzy i uwielbia wyzwania. W wolnym czasie projektuje gry, rysuje lub jeździ na rowerze.
Wejdziemy nieco głębiej w techniczne aspekty architektury. Głównym tematem będzie obszar bezpieczeństwa w budowie systemów informatycznych. Zaczniemy niewinnie od środowiska gdzie system ma być uruchamiany - jak budowa lub wybór datacenter ma wpływ na bezpieczeństwo całego systemu, przejdziemy przez kwestie sieciowe i dobór odpowiednich urządzeń i rozwiązań, dochodząc do środowisk wirtualizacyjnych i ich konfiguracji. Kolejnym krokiem będzie warstwa systemu operacyjnego i platformy, na której wystawiany będzie system. Zakończymy wchodząc głęboko w aspekty bezpieczeństwa na poziomie kodu - imperatywne i deklaratywne.
Architekt IT w Fundacji Academic Partners z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu systemów informatycznych. Swoją przygodę z komercyjnymi projektami rozpoczął od rozwiązań mobilnych, po pewnym czasie stając się ekspertem Microsoft w tym obszarze. Projektował i współtworzył rozwiązania bazujące na przetwarzaniu rozproszonym (również w zakresie baz danych). Na koncie jako architekt i projektant ma wiele projektów o różnej skali – od drobnych projektów w różnych technologiach po zaawansowane systemy m.in. dostarczania treści multimedialnych (WAVE POS TV), obsługi kadr i prognozowania służby (MON), gospodarki magazynowej (WA-PRO Mobile) czy systemów audytowania i oceny ryzyka (AdaptiveGRC). Od 2011r zajmuje się również administracją i nadzorem nad infrastrukturą techniczną i usługową WAT, systemem obsługi studiów oraz analizą biznesową na potrzeby projektów dla MON i WAT. Główny inżynier projektu budowy chmury prywatnej WAT oraz główny administrator i koordynator Platformy Usług Elektronicznych WAT. Jego zainteresowania skupione są wokół algorytmiki i procesów biznesowych, baz danych, przetwarzania współbieżnego i rozproszonego, a także projektowania systemów. Od 2006r jest wykładowcą Wydziału Cybernetyki WAT we wspomnianych obszarach.
Skalowalna struktura projektu odporna na modyfikację oraz wskazówki by nie „zmęczyć” modelu danych nieustannym wiązaniem danych. Dużo wskazówek popartych własnym doświadczeniem z zrealizowanych projektów.
Pasja do programowania i doskonalenia wiedzy z zakresu IT podczas realizacji warsztatów oraz szkoleń, stanowią mój motor napędowy do dalszego rozwoju… Na co dzień full stack developer panujący nad realizacją zaplanowanego sprintu. Github: https://github.com/crisbogucki
Czy można eksplorować dane bez znajomości DAX, MDX i SQL? Tak po prostu? Poznaj doświadczenia z realnych wdrożeń.
Programista, projektant, architekt, a czasami trener. Pasjonat architektury danych, SQL-a i wszelakich nowinek w obszarze SQL Server i Report Server. Lubi kiedy dane mają kolory i przemawiają. W wolnych chwilach fotograf i karkonoski łazik, szczególnie poranny.
2 lipca (wtorek),
od 8:30 do 11:30
SKM: Gdańsk Wrzeszcz
Tramwaje: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12
Autobusy: 110, 116, 122, 126, 127, 136, 149, 157, 158, 199, 227,
249, 258, 315
Sztuka Wyboru
(Kompleks "Garnizon")
ul. Słowackiego 19,
80-257 Gdańsk
Rejestracja została zamknięta. Śledź nas na Facebooku lub Meetup.com, aby być na bieżąco i dowiedzieć się na kiedy planowana jest kolejna edycja. Do zobaczenia!