Zdobądź praktyczną wiedzę
od ekspertów największej
polskiej firmy IT

30 czerwca (środa), 10:00-12:00, online

Edycja dla profesjonalistów: DevOps, SysOps, Agile

Zarejestruj się

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji.

Nasz meetup powstał z myślą o przekazaniu praktycznej wiedzy, której nie dowiesz się na zajęciach, w krótkiej, przystępnej formie. Na luzie, przy śniadaniu lub porannej kawie :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwój:

wystąpienia na uniwersalnym poziomie
o case studies, doświadczeniach
i najnowszych technologiach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Rekrutacja:

podczas wydarzenia będzie możliwość rozmowy na temat ofert rekrutacyjnych w  Asseco Poland

30 czerwca zapraszamy osoby zainteresowane tematyką meetupu.
Dołącz i poszerzaj swoją wiedzę.

Agenda (środa, 30 czerwca)

Tematyka przewodnia: DevOps, SysOps, Agile

Miejsce: transmisja poprzez aplikację ClickMeeting (link do webinarów znajdziesz w emailu otrzymanym po rejestracji)10:00 - 10:05

Powitanie uczestników

10:05 – 10:30

Infrastruktura jako kod – zbędny element czy konieczność?

Złożoność systemów informatycznych wzrasta w ogromnym tempie. Rozproszona architektura oraz względy bezpieczeństwa wymuszają również zmiany infrastrukturze, w której jest uruchamiane rozwiązanie. W moim wystąpieniu chciałbym przedstawić zalety stosowania paradygmatu IaC. Zastanowimy się również nad potencjalnymi trudnościami związanymi z jego stosowaniem.

Dobromir Matusiewicz

Dobromir Matusiewicz

Ekspert Architekt

Projektant, programista, Scrum Master. Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem i realizacją systemów enterprise dla banków. Autor wideo kursów o Spring Framework dla Helion.

10:30 – 11:00

CI/CD For Modern Applications with AWS

Hear how you can accelerate the delivery of new services and get the most out of the agility afforded by serverless and containers.

Darko Meszaros

Darko Meszaros

AWS Developer Advocate

Darko is a Senior Developer Advocate focusing on Central and Eastern Europe. He shares his passion and technological know-how with Engineers, Developers, and communities across the world. If it can be automated, Darko tries to do so. Most of his focus is towards DevOps and Management Tools, where automation, pipelines, and efficient developer tools is the name of the game – click less and code more so you do not repeat yourself - is what he says!
He has a long IT career in various areas, from retail, to government, to even large telcos. At AWS, Darko has worked as a Premium Support Engineer and as a Solutions Architect, which has given him first-hand experience with AWS customers and their AWS adventures, helping them learn the ways of the cloud!
As a passionate collector of old computers, he has a collection of computers and games and they came as an inspiration to tinker with computers as much as possible! Darko comes from Serbia, but has lived in Czech Republic, Malta, Ireland and now Germany!

11:00 – 11:30

Metodyki zwinne jako praktyczne sposoby na przełamywanie 4 głównych barier w rozwoju wiedzy w zespole, a przy okazji efektywną realizację projektu.

Kilka słów na temat interakcji w zespołach Agilowych w kontekście współpracy osób o różnych umiejętnościach oraz doświadczeniu. Czy sposób prowadzenia projektu ma bezpośredni wpływ na nasz rozwój ? – Jeżeli tak to czy tylko w sferze technicznej, a może też wymusza na nas pracę nad umiejętnościami miękkimi?

Krzysztof Białkowski

Krzysztof Białkowski

Scrum Master

Srum Master w nowotworzonych zespołach Pionu Opieki Zdrowotnej w Asseco. Skoncentrowany na wdrażaniu idei prowadzenia projektów w sposób zwinny. Bezpośrednio odpowiada za proces prowadzenia Projektu Flexit, który ma na celu przeniesienie warstwy GUI aplikacji AMMS z flexa do Angulara. Do projektu zaangażowanych jest 6 zespołów deweloperskich, których praca opiera się na frameworku SCRUM. Prywatnie miłośnik szeroko pojętej motoryzacji oraz sportu.

11:30 – 12:00

Ansible – Automatyzacja zarządzania infrastrukturą aplikacyjno-serwerową

Zapoznacie się z Ansible i dowiecie się do czego służy. Poznacie jego graficzną nakładkę AWX będącej odpowiednikiem komercyjnej wersji Ansible Tower. W trakcie prezentacji odpowiem na pytanie: Panie premierze jak żyć? Czyli jak zacząć: budowa inwentarza, dostęp do serwerów, mój pierwszy scenariusz. To początek, aby traktować infrastrukturę, jako kod - Infrastructure as code (IaC).

Tomasz Kuraszkiewicz

Tomasz Kuraszkiewicz

Ekspert Technolog

Kiedyś programista i projektant, architekt systemów transakcyjnych oraz systemów klasy back office. Od kilku lat kierownik różnych zespołów (projektantów, testerów, całego zespołu deweloperskiego, zaś obecnie DevOps & Security), niestroniący od zanurzenia w prace zespołu :) Propagator Scrum’a, scrummasterujący zespołom deweloperskim.

Zarejestruj się

place
Zapraszamy na kolejną edycję TECHbreakFast online.
Uczestnictwo w webinarach poprzez aplikację ClickMeeting :)

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas edycji stacjonarnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Wydarzenie adresowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i wszystkich zainteresowanych obszarem tematycznym meetupu. Z racji tego, że wystąpienia będą na średniozaawansowanym lub zaawansowanym poziomie, wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość zagadnień z obszaru DevOps, SysOps, Agile.


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Administratorem danych osobowych, przesyłanych za pomocą formularza, jest Asseco Poland S.A, z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów.
Zebrane dane są udostępniane podmiotom organizującym wydarzenie TechBreakfast by Asseco w imieniu Asseco Poland S.A. oraz podmiotom wspomagającym procesy rekrutacji, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o prowadzonch procesach rekrutacji przez Asseco Poland S.A.
Każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie za pomocą powyższego formularza, posiada prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i żądania usunięcia., wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Dane będą przetwarzane odpowiednio do czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco albo przez 12 miesięcy od czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A..
Obowiązująca w Asseco Poland S.A. Polityka prywatności dostępna jest pod adresem https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci/
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie

Organizatorzy

Partnerzy spotkania

Patroni medialni