Zdobądź praktyczną wiedzę
od ekspertów największej
polskiej firmy IT

23 marca (wtorek), 10:00-12:00

Edycja dla studentów: Git, dobre praktyki programistyczne, testowanie automatyczne, kariera Analityka i Product Ownera

Zarejestruj się

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji.

Nasz meetup powstał z myślą o przekazaniu praktycznej wiedzy, której nie dowiesz się na zajęciach, w krótkiej, przystępnej formie. Na luzie, przy śniadaniu lub porannej kawie :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwój:

wystąpienia na uniwersalnym poziomie
o case studies, doświadczeniach
i najnowszych technologiach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Rekrutacja:

podczas wydarzenia będzie możliwość rozmowy na temat ofert rekrutacyjnych w  Asseco Poland

23 marca zapraszamy osoby zainteresowane tematyką meetupu.
Dołącz i poszerzaj swoją wiedzę.

Agenda (wtorek, 23 marca)

Tematyka przewodnia: Git, dobre praktyki programistyczne, testowanie automatyczne, kariera Analityka i Product Ownera

Miejsce: transmisja poprzez aplikację ClickMeeting (link do webinarów znajdziesz w emailu otrzymanym po rejestracji)10:00 - 10:05

Powitanie uczestników

10:05 – 10:30

Git – jak przetrwać i nie utrudniać sobie życia

W swojej prezentacji pokaże Wam jak wyglądają podstawy pracy z GITem – narzędziem odpowiedzialnym za właściwą synchronizację danych, czyli systemem kontroli wersji. Pracując w wieloosobowym zespole nad dużą aplikacją łatwo popełnić błąd, nadpisać istotny plik bądź przypadkowo zdublować dane. Zaprezentuje Wam jak Git pozwala uniknąć takich sytuacji i jak wygląda codzienna praca programisty przy jego użyciu.

Agnieszka Piętka

Agnieszka Piętka

Full Stack Developer z Asseco Gliwice

Swoją edukację zaczynała od bioinformatyki, a teraz tworzy rozwiązania informatyczne dla sektora medycznego. Swój wolny czas spędza na podróżach tych małych i dużych, po których tworzy filmiki i dzieli się nimi z innymi. Czas z przyjaciółmi spędza głównie grając w planszówki.

10:30 – 11:00

SonarQube czyli jak uprościć sobie dbanie o jakość kodu

Choć w temacie jakości kodu napisano wiele, to zagadnienie to w praktyce studenckich zadań czy korporacyjnych projektów, często trafia na boczny tor. Tymczasem nawet skorzystanie z podstawowych możliwości platformy SonarQube, pozwala znaleźć się o krok bliżej do ideału.

Agnieszka Kubiś

Agnieszka Kubiś

Programistka w Asseco Poland

Od początku nauki programowania zainteresowana tematami user experience i jakości kodu. W zderzeniu z realiami administracji publicznej, stara się przemycać idee, by pisany kod był coraz czytelniejszy, a końcowy produkt przyjemniejszy w korzystaniu przez klienta. Poza pracą miłośniczka podróży, psychologii i samoobrony.

11:00 – 11:30

25 minut roastu po Page Object Pattern

Ucząc się testowania automatycznego wszędzie wychwalany jest wzorzec Page Object Pattern (POM / POP). Ale czy ten wzorzec na pewno jest taki dobry, jak go opisują? W tym krótkim talku postaram się opowiedzieć, dlaczego sztywne trzymanie się wzorca może doprowadzić do katastrofy i gdzie testerzy popełniają błędy przy jego stosowaniu.

Paweł Wojaczek

Programista Java oraz tester automatyzujący w Asseco Poland

Człowiek orkiestra, programista java oraz tester automatyzujący. Selenium nie ma przede mną tajemnic, a automatyzacja testów sprawia mi frajdę. W Asseco pracuję nad automatyzacją testów do aplikacji AMMS - systemu obsługującego pracę placówek medycznych. Prywatnie interesuje się esportem oraz motoryzacją, a w wolnych chwilach lubię spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości.

11:30 – 12:00

Od Analityka do Product Ownera

Planujesz swoją karierę? Poznaj jedną ze ścieżek rozwoju Analityka! Kim jest Product Owner i co warto wiedzieć, by nim zostać? Na tym spotkaniu Ievgenii podzieli się swoim doświadczeniem i przedstawi kilka wskazówek, które wesprą Was w rozwoju.

Ievgenii Korshunov

Product Owner, Analityk Biznesowy w Asseco Poland

Zaangażowany w budowę i rozwój rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla domów i biur maklerskich oraz instytucji zarządzania majątkiem. Jako certyfikowany tester (ISTQB) zdobył doświadczenie w testach złożonych systemów zarządzania aktywami inwestorów instytucjonalnych i funduszy inwestycyjnych. W roli Analityka biznesowego brał udział w analizach rozwiązań determinujących rozwój usług na rynku kapitałowym w Polsce. Obecnie jako Product Owner jest odpowiedzialny za wizję rozwoju systemu informatycznego oferowanego podmiotom działającym na rynku usług maklerskich.

Zarejestruj się

place
Zapraszamy na kolejną edycję TECHbreakFast online.
Uczestnictwo w webinarach poprzez aplikację ClickMeeting :)

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas edycji stacjonarnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Rejestracja została zamknięta. Śledź nas na Facebooku lub LinkedIn, aby być na bieżąco i dowiedzieć się na kiedy planowana jest kolejna edycja. Do zobaczenia!

Wydarzenie adresowane jest do studentów zainteresowanych szerokopojętą tematyką wydarzenia. Poziom wystąpień jest uniwersalny, nie jest wymagana konkretna wiedza


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Administratorem danych osobowych, przesyłanych za pomocą formularza, jest Asseco Poland S.A, z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów.
Zebrane dane są udostępniane podmiotom organizującym wydarzenie TechBreakfast by Asseco w imieniu Asseco Poland S.A. oraz podmiotom wspomagającym procesy rekrutacji, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o prowadzonch procesach rekrutacji przez Asseco Poland S.A.
Każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie za pomocą powyższego formularza, posiada prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i żądania usunięcia., wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Dane będą przetwarzane odpowiednio do czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco albo przez 12 miesięcy od czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A..
Obowiązująca w Asseco Poland S.A. Polityka prywatności dostępna jest pod adresem https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci/
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie

Organizatorzy

Partnerzy spotkania

Patroni medialni