Zdobądź praktyczną wiedzę
od ekspertów największej
polskiej firmy IT

23 marca (wtorek), 10:00-12:00

Edycja dla studentów: Git, dobre praktyki programistyczne, testowanie automatyczne, kariera Analityka i Product Ownera

Zarejestruj się

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji.

Nasz meetup powstał z myślą o przekazaniu praktycznej wiedzy, której nie dowiesz się na zajęciach, w krótkiej, przystępnej formie. Na luzie, przy śniadaniu lub porannej kawie :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwój:

wystąpienia na uniwersalnym poziomie
o case studies, doświadczeniach
i najnowszych technologiach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Rekrutacja:

podczas wydarzenia będzie możliwość rozmowy na temat ofert rekrutacyjnych w  Asseco Poland

23 marca zapraszamy osoby zainteresowane tematyką meetupu.
Dołącz i poszerzaj swoją wiedzę.

Agenda (wtorek, 23 marca)

Tematyka przewodnia: Git, dobre praktyki programistyczne, testowanie automatyczne, kariera Analityka i Product Ownera

Miejsce: transmisja poprzez aplikację ClickMeeting (link do webinarów znajdziesz w emailu otrzymanym po rejestracji)10:00 - 10:05

Powitanie uczestników

10:05 – 10:30

Git – jak przetrwać i nie utrudniać sobie życia

W swojej prezentacji pokaże Wam jak wyglądają podstawy pracy z GITem – narzędziem odpowiedzialnym za właściwą synchronizację danych, czyli systemem kontroli wersji. Pracując w wieloosobowym zespole nad dużą aplikacją łatwo popełnić błąd, nadpisać istotny plik bądź przypadkowo zdublować dane. Zaprezentuje Wam jak Git pozwala uniknąć takich sytuacji i jak wygląda codzienna praca programisty przy jego użyciu.

Agnieszka Piętka

Agnieszka Piętka

Full Stack Developer z Asseco Gliwice

Swoją edukację zaczynała od bioinformatyki, a teraz tworzy rozwiązania informatyczne dla sektora medycznego. Swój wolny czas spędza na podróżach tych małych i dużych, po których tworzy filmiki i dzieli się nimi z innymi. Czas z przyjaciółmi spędza głównie grając w planszówki.

10:30 – 11:00

SonarQube czyli jak uprościć sobie dbanie o jakość kodu

Choć w temacie jakości kodu napisano wiele, to zagadnienie to w praktyce studenckich zadań czy korporacyjnych projektów, często trafia na boczny tor. Tymczasem nawet skorzystanie z podstawowych możliwości platformy SonarQube, pozwala znaleźć się o krok bliżej do ideału.

Agnieszka Kubiś

Agnieszka Kubiś

Programistka w Asseco Poland

Od początku nauki programowania zainteresowana tematami user experience i jakości kodu. W zderzeniu z realiami administracji publicznej, stara się przemycać idee, by pisany kod był coraz czytelniejszy, a końcowy produkt przyjemniejszy w korzystaniu przez klienta. Poza pracą miłośniczka podróży, psychologii i samoobrony.

11:00 – 11:30

25 minut roastu po Page Object Pattern

Ucząc się testowania automatycznego wszędzie wychwalany jest wzorzec Page Object Pattern (POM / POP). Ale czy ten wzorzec na pewno jest taki dobry, jak go opisują? W tym krótkim talku postaram się opowiedzieć, dlaczego sztywne trzymanie się wzorca może doprowadzić do katastrofy i gdzie testerzy popełniają błędy przy jego stosowaniu.

Paweł Wojaczek

Programista Java oraz tester automatyzujący w Asseco Poland

Człowiek orkiestra, programista java oraz tester automatyzujący. Selenium nie ma przede mną tajemnic, a automatyzacja testów sprawia mi frajdę. W Asseco pracuję nad automatyzacją testów do aplikacji AMMS - systemu obsługującego pracę placówek medycznych. Prywatnie interesuje się esportem oraz motoryzacją, a w wolnych chwilach lubię spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości.

11:30 – 12:00

Od Analityka do Product Ownera

Planujesz swoją karierę? Poznaj jedną ze ścieżek rozwoju Analityka! Kim jest Product Owner i co warto wiedzieć, by nim zostać? Na tym spotkaniu Ievgenii podzieli się swoim doświadczeniem i przedstawi kilka wskazówek, które wesprą Was w rozwoju.

Ievgenii Korshunov

Product Owner, Analityk Biznesowy w Asseco Poland

Zaangażowany w budowę i rozwój rozwiązań informatycznych przeznaczonych dla domów i biur maklerskich oraz instytucji zarządzania majątkiem. Jako certyfikowany tester (ISTQB) zdobył doświadczenie w testach złożonych systemów zarządzania aktywami inwestorów instytucjonalnych i funduszy inwestycyjnych. W roli Analityka biznesowego brał udział w analizach rozwiązań determinujących rozwój usług na rynku kapitałowym w Polsce. Obecnie jako Product Owner jest odpowiedzialny za wizję rozwoju systemu informatycznego oferowanego podmiotom działającym na rynku usług maklerskich.

Zarejestruj się

place
Zapraszamy na kolejną edycję TECHbreakFast online.
Uczestnictwo w webinarach poprzez aplikację ClickMeeting :)

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas edycji stacjonarnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Wydarzenie adresowane jest do studentów zainteresowanych szerokopojętą tematyką wydarzenia. Poziom wystąpień jest uniwersalny, nie jest wymagana konkretna wiedza


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Informujemy, że administratorem danych osobowych przekazanych ww. celu jest Asseco Poland S.A. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Olchowej 14, (administrator). Z administratorem możesz się skontaktować wysyłając zapytanie na adres siedziby albo za pomocą e-mail: [email protected], numer tel.: +48 17 888 55 55. Przysługuje Tobie prawo dostępu do treści Twoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Więcej informacji o ochronie Twoich danych dowiesz się z Polityki prywatności dostępnej na stronie https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie

Organizatorzy

Partnerzy spotkania

Patroni medialni