Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Nasz meetup powstał z myślą o przekazaniu praktycznej wiedzy, której nie dowiesz się na zajęciach w krótkiej, przystępnej formie. Na luzie i z pysznym poczęstunkiem :)
TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:
wystąpienia na uniwersalnym poziomie
o case studies, doświadczeniach
i najnowszych technologiach
25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów
podczas wydarzenia będzie możliwość rozmowy na temat ofert rekrutacyjnych w Asseco Poland
A dodatkowo:
nie musisz jeść w biegu - spokojnie
zjesz coś smacznego na miejscu :)
każdy uczestnik otrzyma
giftbag z gadżetami.
do wygrania atrakcyjne nagrody
uczestnictwo w meetupie
będzie certyfikowane
Agenda (23 października, środa)
Tematyka przewodnia: Architektura oprogramowania, IT Security, Testy automatyczne
Od czego zacząć weryfikację bezpieczeństwa aplikacji oraz jak stworzyć dostosowany do własnych potrzeb security checklist? Omówienie największych podatności w web aplikacjach oraz kilka słów o dodatkowych zabezpieczeniach dzięki wdrożeniu WAF’a do filtrowania komunikacji do i z aplikacji.
Programista od ponad 10 lat. Obecnie na stanowisku Starszego Programisty w Pionie Rynków Kapitałowych. Zajmuje się aplikacjami webowymi używając Angular'a w front-endzie, Javy w backendzie oraz ich bezpieczeństwem. Backpacker, który z uwagi na wychowywanie małych dzieci chwilowo zamienił plecak na walizkę, a przygodę na wygodę - najchętniej nad morzem lub na morzu.
Dlaczego polubiliśmy architekturę mikrousługową: są zagrożenia, ale bardzo dużo zalet. Aplikacje skonteneryzowane - wygoda uruchamiania i wdrażania, rosnąca powszechność podejścia. Przykładowy stos technologiczny mirousługowej aplikacji z ekosystemu Javy. Przykład składników skonteneryzowanego systemu mikrousługowego w środowisku Docker (elementy infrastrukturalne: api gateway, load balancer, service discovery, monitoring, tracing...). Następny krok - Kubernetes - ułatwienia w wydajnościowym skalowaniu horyzontalnym, ale nie tylko. Autoskalowanie to wyzwanie – przykład hybrydowego rozwiązania autoskalowania na poziomie „podów” oraz „nodów”. Skalowanie z użyciem metryk standardowych i aplikacyjnych
Obecnie, w Asseco Poland S.A., kierownik zespołu technologicznego, architekt, projektant, programista. Ostatnio bardziej zainteresowany technologiami tworzenia systemów skonteneryzowanych oraz praktycznym zastosowaniem metod matematycznych w automatycznym „skalowaniu wydajności”. Prywatnie miłośnik astronomii i historii.
Czy tester może być programistą, a programista testerem? Zalety, wady i przykłady wykorzystania Selenium WebDriver - bibliotek służących do tworzenia testów automatycznych aplikacji przeglądarkowych w językach Java, Python, C# i innych.
Od 6 lat pracuję przy produkcji oprogramowania – zaczynałem jako tester, później tester automatyczny, programista PHP i wylądowałem w Asseco jako programista Javy oraz flexa – a w niedalekiej przyszłości – także JavaScriptu. Jestem full-stack developerem, lubię się rozwijać i poznawać nowe technologie. Prywatnie również programuję – tworzę własne projekty, ponadto lubię podróżować.
23 października (środa),
od 16:00 do 17:30
Aula C
Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki,
ul. Akademicka 16,
44-100 Gliwice