Zdobądź praktyczną wiedzę
od ekspertów największej polskiej firmy IT

23 października (środa), 16:00-17:30

Najbliższa edycja: Architektura oprogramowania,
IT Security, Testy automatyczne

Zarejestruj się

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji

Nasz meetup powstał z myślą o przekazaniu praktycznej wiedzy, której nie dowiesz się na zajęciach w krótkiej, przystępnej formie. Na luzie i z pysznym poczęstunkiem :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwój:

wystąpienia na uniwersalnym poziomie
o case studies, doświadczeniach
i najnowszych technologiach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Rekrutacja:

podczas wydarzenia będzie możliwość rozmowy na temat ofert rekrutacyjnych w  Asseco Poland

A dodatkowo:

Poczęstunek

nie musisz jeść w biegu - spokojnie
zjesz coś smacznego na miejscu :)

Giftbag:

każdy uczestnik otrzyma
giftbag z gadżetami.

Konkurs:

do wygrania atrakcyjne nagrody

Certyfikat:

uczestnictwo w meetupie
będzie certyfikowane

23 października zapraszamy osoby zainteresowane tematyką meetupu na Politechnikę Śląską.
Studiujesz informatykę lub kierunki pokrewne?
Przyjdź i poszerzaj swoją wiedzę!

Agenda (23 października, środa)

Tematyka przewodnia: Architektura oprogramowania, IT Security, Testy automatyczne


15:45 - 16:00

Rejestracja uczestników i networking w trakcie bufetu

16:00 - 16:05

Przywitanie

16:05-16:30

Bezpieczeństwo i ochrona web aplikacji – omówienie największych podatności w web aplikacjach oraz sposobów chronienia się przed nimi

Od czego zacząć weryfikację bezpieczeństwa aplikacji oraz jak stworzyć dostosowany do własnych potrzeb security checklist? Omówienie największych podatności w web aplikacjach oraz kilka słów o dodatkowych zabezpieczeniach dzięki wdrożeniu WAF’a do filtrowania komunikacji do i z aplikacji.

Tomasz Wróbel

Starszy Programista @ Asseco

Programista od ponad 10 lat. Obecnie na stanowisku Starszego Programisty w Pionie Rynków Kapitałowych. Zajmuje się aplikacjami webowymi używając Angular'a w front-endzie, Javy w backendzie oraz ich bezpieczeństwem. Backpacker, który z uwagi na wychowywanie małych dzieci chwilowo zamienił plecak na walizkę, a przygodę na wygodę - najchętniej nad morzem lub na morzu.

16:30 - 17:00

Zastosowania architektury mikrousługowej w praktyce - od Dockera do Kubernetesa

Dlaczego polubiliśmy architekturę mikrousługową: są zagrożenia, ale bardzo dużo zalet. Aplikacje skonteneryzowane - wygoda uruchamiania i wdrażania, rosnąca powszechność podejścia. Przykładowy stos technologiczny mirousługowej aplikacji z ekosystemu Javy. Przykład składników skonteneryzowanego systemu mikrousługowego w środowisku Docker (elementy infrastrukturalne: api gateway, load balancer, service discovery, monitoring, tracing...). Następny krok - Kubernetes - ułatwienia w wydajnościowym skalowaniu horyzontalnym, ale nie tylko. Autoskalowanie to wyzwanie – przykład hybrydowego rozwiązania autoskalowania na poziomie „podów” oraz „nodów”. Skalowanie z użyciem metryk standardowych i aplikacyjnych

Dariusz Rafał Augustyn

Technology Team Manager @ Asseco,
Senior Lecturer @ Silesian University of Technology

Obecnie, w Asseco Poland S.A., kierownik zespołu technologicznego, architekt, projektant, programista. Ostatnio bardziej zainteresowany technologiami tworzenia systemów skonteneryzowanych oraz praktycznym zastosowaniem metod matematycznych w automatycznym „skalowaniu wydajności”. Prywatnie miłośnik astronomii i historii.

17:00-17:30

Selenium WebDriver - zapoznanie z programistycznymi testami automatycznymi

Czy tester może być programistą, a programista testerem? Zalety, wady i przykłady wykorzystania Selenium WebDriver - bibliotek służących do tworzenia testów automatycznych aplikacji przeglądarkowych w językach Java, Python, C# i innych.

Krzysztof Werner

Full-stack developer

Od 6 lat pracuję przy produkcji oprogramowania – zaczynałem jako tester, później tester automatyczny, programista PHP i wylądowałem w Asseco jako programista Javy oraz flexa – a w niedalekiej przyszłości – także JavaScriptu. Jestem full-stack developerem, lubię się rozwijać i poznawać nowe technologie. Prywatnie również programuję – tworzę własne projekty, ponadto lubię podróżować. 

Zarejestruj się

Spotykamy się w Auli C
Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Termin i godziny spotkania:

23 października (środa),
od 16:00 do 17:30

Miejsce spotkania:

Aula C
Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki,
ul. Akademicka 16,
44-100 Gliwice

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas poprzednich edycji

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (włączając w to jedzenie i napoje), a liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Wydarzenie adresowane jest do studentów zainteresowanych szerokopojętą tematyką wydarzenia. Poziom wystąpień jest uniwersalny, nie jest wymagana konkretna wiedza


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Administratorem danych osobowych, przesyłanych za pomocą formularza, jest Asseco Poland S.A, z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów.
Zebrane dane są udostępniane podmiotom organizującym wydarzenie TechBreakfast by Asseco w imieniu Asseco Poland S.A. oraz podmiotom wspomagającym procesy rekrutacji, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o prowadzonch procesach rekrutacji przez Asseco Poland S.A.
Każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie za pomocą powyższego formularza, posiada prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i żądania usunięcia., wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Dane będą przetwarzane odpowiednio do czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco albo przez 12 miesięcy od czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A..
Obowiązująca w Asseco Poland S.A. Polityka prywatności dostępna jest pod adresem https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci/
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie