Zdobądź praktyczną wiedzę
od ekspertów największej polskiej firmy IT

29 maja (środa), 14:00-16:30

Najbliższa edycja: Programowanie / integracja systemów,
podstawy GITa i zarządzenia projektami

Zarejestruj się

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

TECHbreakFast by Asseco to cykl technicznych meetupów IT o wybranej tematyce przewodniej w zależności od edycji

Nasz meetup powstał z myślą o przekazaniu praktycznej wiedzy, której nie dowiesz się na zajęciach w krótkiej, przystępnej formie. Na luzie i z pysznym poczęstunkiem :)

TECHbreakFast to przede wszystkim techniczna wiedza w możliwie najlepszym wydaniu:

Rozwój:

wystąpienia na uniwersalnym poziomie
o case studies, doświadczeniach
i najnowszych technologiach

Konkrety:

25-minutowe talki,
bez nudnych wstępów

Rekrutacja:

podczas wydarzenia będzie możliwość rozmowy na temat ofert rekrutacyjnych w  Asseco Poland

A dodatkowo:

Pizza

Tego chyba nie trzeba rekomendować :)

Giftbag:

każdy uczestnik otrzyma
giftbag z gadżetami.

Konkurs:

do wygrania atrakcyjne nagrody

Certyfikat:

uczestnictwo w meetupie
będzie certyfikowane

29 maja zapraszamy osoby zainteresowane tematyką meetupu.
Jeśli studiujesz informatykę lub kierunki pokrewne?
Przyjdź i rozwijaj swoją wiedzę

Agenda (29 maja, środa)

Tematyka przewodnia: Programowanie / integracja systemów,
podstawy GITa i zarządzenia projektami14:00 - 14:20

Rejestracja uczestników i networking w trakcie bufetu

14:20 - 14:30

Przywitanie uczestników

14:30 - 15:00

Szwagier, to je ciynżko sprawa (specyfikacja Swagger – generowanie API oraz dokumentacji)

Podczas prelekcji przyjrzymy się specyfikacji Swagger, która formalnie standaryzuje sposób opisania interfejsów API REST. Pokażę, jak można wygenerować model i serwisy po stronie serwera oraz klienta z pliku specyfikacji, a finalnie wygenerujemy dokumentację.

Dawid Kiszka

Programista

Nie wiedziałem, co o sobie napisać, więć poprosiłem bliską mi osobę o pomoc. Powiedziała krótko "Niepoprawny optymista, który niczym realista idzie przez życie, a w ramach relaksu lubisz sobie skoczyć". Chyba uderzyła w sedno, bo zajawek mam wiele. Pewnie dlatego zostałem Full Stuck Developerem. Czasem spotkać mnie można przy pracy na frontendzie, gdzie rozwijam zmysł estetyczny. Innym razem grzebiącego w backendzie, gdy przygotowuję usługi oraz integruję różne systemy. Jak zatęsknię za logiką na najniższym poziomie, to przy bazach zapewnie dłubię.

15:00-15:30

Git – podstawy – czyli jak przetrwać i nie utrudniać sobie życia

W swojej prezentacji pokaże Wam jak wyglądają podstawy pracy z GITem – narzędziem odpowiedzialnym za właściwą synchronizację danych, czyli systemem kontroli wersji. Pracując w wieloosobowym zespole nad dużą aplikacją łatwo popełnić błąd , nadpisać istotny plik bądź przypadkowo zdublować dane. Zaprezentuje Wam jak Git pozwala uniknąć takich sytuacji i jak wygląda codzienna praca programisty przy jego użyciu.

Agnieszka Piętka

Programista

Na co dzień pracuje jako programista Front-end specjalizujący się w tworzeniu i rozwijaniu aplikacji webowych dla sektora medycznego. Nie stroni od mrocznych czeluści Back-endu (Java). Lubi poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach polskich i zagranicznych. Prawie każdą wolną chwilę spędza w podróży odkrywając nowe zakątki świata.   

15:30-16:00

Nowe role oraz ścieżki kariery w projektach prowadzonych Agilowo. Wybór metodyki i jej wpływ na interakcje międzyludzkie

Podczas prezentacji krótko porówna metodyki zwinne w oparciu o SCRUM z Waterfallem w kontekście stanowisk/ról w projekcie, zakresu obowiązków, rozwoju na danym stanowisku oraz współpracy w ramach całego projektu.

Krzysztof Białkowski

Scrum Master

Srum Master w nowotworzonych zespołach Pionu Opieki Zdrowotnej w firmie Asseco. Skoncentrowany na wdrażaniu idei prowadzenia projektów w sposób zwinny. Bezpośrednio odpowiada za proces prowadzenia Projektu Flexit, który ma na celu przeniesienie warstwy GUI aplikacji AMMS z flexa do Angulara. Do projektu zaangażowanych jest 6 zespołów deweloperskich, których praca opiera się na frameworku SCRUM. Prywatnie miłośnik szeroko pojętej motoryzacji oraz sportu.  

16:00 – 16:30

Konkurs

Zarejestruj się

Spotykamy się w Auli E
Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki

Termin i godziny spotkania:

29 maja (środa),
od 14:00 do 16:30

Miejsce spotkania:

Aula E
Politechnika Śląska, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki,
ul. Akademicka 16,
44-100 Gliwice

Bądź na bieżąco z informacjami o tym i innych naszych wydarzeniach

Sprawdź co mówią inni o tym projekcie

Zobacz jak było podczas poprzednich edycji

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (włączając w to jedzenie i napoje), a liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się, aby wziąć w nim udział.

Wydarzenie adresowane jest do studentów zainteresowanych szerokopojętą tematyką wydarzenia. Poziom wystąpień jest uniwersalny, nie jest wymagana konkretna wiedza


Formularz zgłoszeniowy

*Pola wymagane oznaczone są gwiazdką

Dokonując zgłoszenia, wyrażam zgodę na:
1. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb realizacji tego wydarzenia (TechBreakfast by Asseco).
2. Przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb komunikacji elektronicznej.
3. Wykorzystanie wizerunku przez Asseco Poland w celach promocji wydarzenia TECHbreakFast by Asseco

Administratorem danych osobowych, przesyłanych za pomocą formularza, jest Asseco Poland S.A, z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Olchowej 14, 35-322 Rzeszów.
Zebrane dane są udostępniane podmiotom organizującym wydarzenie TechBreakfast by Asseco w imieniu Asseco Poland S.A. oraz podmiotom wspomagającym procesy rekrutacji, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji o prowadzonch procesach rekrutacji przez Asseco Poland S.A.
Każda osoba, która przesłała swoje zgłoszenie za pomocą powyższego formularza, posiada prawo do: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu i żądania usunięcia., wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Dane będą przetwarzane odpowiednio do czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco albo przez 12 miesięcy od czasu zakończenia najbliższego wydarzenia TechBreakfast by Asseco, w przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A..
Obowiązująca w Asseco Poland S.A. Polityka prywatności dostępna jest pod adresem https://pl.asseco.com/polityka-prywatnosci/
Odwołać powyższą zgodę można w każdym czasie, wysyłając do Asseco Poland S.A. chęć wypisania się z uczestnictwa w wydarzeniu TechBreakfast by Asseco albo z otrzymywania powiadomień o aktualnych ofertach pracy w Asseco Poland S.A. drogą mailową pod adres: [email protected] z podaniem adresu, z którego nastąpiła rejestracja.

Dodatkowo (zgoda opcjonalna):

Głównym organizatorem wydarzenia jest Asseco Poland

# największa polska firma informatyczna notowana na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

# szósty największy producent oprogramowania w Europie